Kosmetyki naturalne do ust i jamy ustnej

Usta są obszarem naszego ciała, który wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie możemy stosować na nich kremów, a używane pomadki powinny składać się z naturalnych składników, nie tylko po to, by odpowiednio nawilżyć usta, lecz również przez wzgląd na fakt, że część produktu po prostu zjadamy. Podobnie jest w przypadku past do zębów, których zadaniem jest odświeżanie oddechu oraz ochrona jamy ustnej przed chorobami i bakteriami. Jakie produkty do ust i jamy ustnej znajdziemy w ofertach producentów kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki do ust

Choć produkty pielęgnacyjne do ust kojarzą nam się przede wszystkim z pomadkami ochronnymi, w ofertach marek kosmetycznych znajdziemy również inne propozycje. Bez wątpienia najwięcej kosmetyków do pielęgnacji ust to pomadki ochronne o naturalnym składzie. Oznacza to, że nie znajdziemy w nich popularnej wazeliny i innych pochodnych ropy naftowej, lecz zdrowe składniki, takie jak masło shea, masło karite, wosk pszczeli czy naturalne oleje. Mamy do wyboru zarówno kosmetyki o neutralnych zapachu, jak i pomadki pachnące oraz smakujące cynamonem czy winogronem. Oprócz tego na rynku kosmetyków naturalnych znajdziemy także kolorowe pomadki barwione naturalnymi minerałami, z dodatkiem organicznych olejków eterycznych. Dużą popularnością wśród użytkowników kosmetyków naturalnych cieszą się również pomadki w sztyfcie z peelingiem, a także balsamy i peelingi do ust, które nakładamy palcem. Produkty peelingujące nawilżają i natłuszczają, a przy tym mają działanie złuszczające i ochronne. Należy jednak stosować je z umiarem, gdyż skóra na ustach jest bardzo wrażliwa. Wśród popularnych producentów naturalnych kosmetyków do ust znajdują się m.in. Sylveco, Vianek, Make Me Bio, IOSSI czy Manufaktura Natura.

Kosmetyki do higieny jamy ustnej

Już od kilku lat dużą popularnością cieszą się naturalne pasty do zębów, szczególnie te z węglem aktywnym, który mimo że jest czarny, ma działanie wybielające i antybakteryjne. Pasty do zębów od producentów kosmetyków naturalnych nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak SLS, SLES, formaldehydy, aluminium czy metale ciężkie, które mogą osłabiać szkliwo i podrażniać śluzówkę. W tubkach z ekologiczną pastą do zębów najczęściej znajdziemy ekstrakty ziołowe, które mają działanie odświeżające, antybakteryjne i przeciwzapalne. Pastę do zębów możemy już kupić nie tylko w tubce, lecz również w bardziej ekologicznym szklanym słoiczku, z którego nakładamy pastę na szczoteczkę za pomocą bambusowej szpatułki. Jeśli zależy ci na ograniczeniu zużycia plastiku i materiałów syntetycznych zawartych w szczoteczkach do zębów czy nitkach dentystycznych, również możesz znaleźć coś dla siebie w ofertach wielu producentów. Dużą popularnością cieszą się bambusowe szczoteczki do zębów z biodegradowalnego materiału oraz włosiem typu BPA FREE, a także nicie dentystyczne z włókna bambusowego z dodatkiem węgla i mięty pieprzowej. Spośród marek zajmujących się produkcją akcesoriów i kosmetyków naturalnych do higieny jamy ustnej warto zwrócić uwagę na Georganics, Himalaya, Hydrophil czy Sylveco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *