Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Delikatna skóra pod oczami wymaga odpowiedniej pielęgnacji i stosowania kosmetyków przeznaczonych do tego obszaru. Stosując kremy do całej twarzy, nie jesteśmy w stanie zadbać o niezwykle delikatną skórę, na której widoczne jest nasze zmęczenie wraz ze wszystkimi zmartwieniami. Jeśli pragniesz wyglądać promiennie i pozbyć się opuchlizny, cieni i zmarszczek, wybierz kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry.

Opuchlizna i worki pod oczami

Worki pod oczami bez wątpienia dodają lat i sprawiają, że przestajemy dobrze się czuć we własnej skórze. Początki tworzenia się worków wyglądają błaho, gdyż opuchlizna, którą możemy usunąć za pomocą zimnych okładów, wraz z wiekiem przeradza się w worki powstające w wyniku osłabienia mięśni twarzy. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na poradzenie sobie z tym problemem, jednak w tym przypadku ważna jest regularna pielęgnacja delikatnej skóry pod oczami. Dobrym pomysłem są rollery, które nie tylko redukują obrzęk, lecz również zmniejszają zmarszczki i rozjaśniają cienie. Z rollera można korzystać samodzielnie lub w gabinecie kosmetycznym – pierwsze użycie warto przeprowadzić w salonie urody, gdzie dowiemy się, jak prawidłowo korzystać z urządzenia. Opuchliznę można również redukować za pomocą mniej skomplikowanych zabiegów. Dużą popularnością cieszą się kosmetyki na bazie kawy, które zawierają kofeinę odpowiedzialną za redukowanie obrzęków i ujędrnianie skóry. Dobrze sprawdzi się więc kawowy krem lub regularne stosowanie kawowej maski. Sposobem na opuchliznę mogą być również kosmetyki z rumiankiem, wodą różaną czy prawoślazem.

Cienie pod oczami

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, a więc zasinienia są na niej silnie widoczne. Cienie powstają wskutek zmęczenia i nieodpowiedniej diety, a także w przypadku złej pielęgnacji tego delikatnego obszaru. Aktywność naczyń krwionośnych prowadzi do powstawania sińców, dlatego dobrym pomysłem jest stosowanie kosmetyków, które obkurczają naczynia krwionośne, na przykład takich z dodatkiem arniki. Polecanym przez dermatologów i okulistów preparatem mającym korzystny wpływ na skórę wokół oczu jest także świetlik, który ma działanie rozjaśniające i łagodzące. W sprzedaży dostępne są zarówno herbatki ekspresowe ze świetlikiem, z których można robić ciepłe kompresy, jak i kosmetyki z zawartością tej rośliny. Skuteczne są również produkty zawierające witaminę C, kofeinę raz wyciąg z kasztanowca, które pobudzają krążenie krwi, redukując w ten sposób widoczność cieni pod oczami.

Zmarszczki

Wskutek zanikania włókien kolagenowych wokół oczu tworzą się zmarszczki, które nie są wyłącznie zmorą osób 40+, lecz pojawiają się już po dwudziestce. Aby zapobiec starzeniu się skóry, warto wybierać kosmetyki z kolagenem lub przyjmować go doustnie. Osobom pragnącym zredukować zmarszczki poleca się również produkty z czystkiem, spiruliną, olejem arganowym oraz wysoką zawartością kwasów tłuszczowych Omega 3, 6 i 9. Aby cieszyć się piękną skórą pod oczami, warto również pamiętać o odpoczynku, sypiać minimum 8 godzin dziennie, zredukować czynniki stresogenne, przejść na zdrowszą dietę i pić co najmniej 1,5 litra wody w ciągu dnia.