5 najczęstszych błędów w pielęgnacji skóry twarzy

Przesuszona skóra bez blasku to nie tylko efekt niestosowania produktów kosmetycznych. W wielu przypadkach osoby, które zmagają się z problemami skórnymi, skarżą się na to, że ich skóra wygląda na zniszczoną mimo stosowania drogich kosmetyków. Powodem może być nieodpowiednia pielęgnacja, która bardzo szybko niszczy, wysusza i postarza skórę. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze pomyłki w pielęgnacji skóry twarzy i wyeliminuj je ze swojego zachowania, by cieszyć się zdrową cerą o każdej porze roku.

#1 Nieodpowiednie kosmetyki

Pierwszym i najpoważniejszym błędem jest stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, które cechują się niską jakością lub nie są dostosowane do rodzaju naszej skóry. Warto pamiętać, że kosmetyki, które służą naszej mamie, siostrze lub współlokatorce, niekoniecznie sprawdzą się u nas. Wybierajmy produkty kosmetyczne dostosowane do rodzaju własnej cery i dbajmy również o ich jakość. Najlepiej stawiać na kosmetyki naturalne lub organiczne, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych i konserwantów.

#2 Nieodpowiednia kolejność nakładania kosmetyków

Pamiętajmy o tym, że wszystkie kosmetyki należy nakładać na oczyszczoną skórę, dlatego przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu zrób demakijaż i umyj skórę delikatnym żelem do twarzy. Kosmetyki nakładamy zawsze w kolejności od najlżejszego do najcięższego – tylko w ten sposób unikniemy obciążenia skóry. Najpierw nakładamy serum, następnie krem, a na samym końcu olej.

#3 Brak lub nadużywanie peelingów

Peeling potrafi zdziałać cuda, jednak nie należy przesadzać z jego częstotliwością. Aby dokładnie oczyścić skórę z resztek makijażu, poprawić jej ukrwienie i wzmocnić działanie stosowanych kosmetyków, należy wykonywać peeling maksymalnie 2 razy w tygodniu. Pamiętajmy przy tym, by do twarzy stosować delikatne peelingi z niewielkimi drobinkami, które nie spowodują zaczerwienień i nie uszkodzą skóry. Do twarzy nie nadają się peelingi przeznaczone do całego ciała.

#4 Unikanie demakijażu

Późny powrót do domu zwykle skutkuje położeniem się do łóżka w makijażu. Noc jest porą, kiedy nasza skóra powinna odpoczywać, oddychać i regenerować się, a całodzienny i całonocny makijaż może powodować zatykanie się porów, powstawanie wyprysków i szybsze starzenie się skóry. Przed pójściem spać nigdy nie zapominaj o pełnym demakijażu, by zmyć noszony przez cały dzień makeup oraz pozbyć się ze skóry zanieczyszczeń ze środowiska.

#5 Brak troski o akcesoria do makijażu

Nawet jeśli stosujesz najlepsze kosmetyki do makijażu, lecz nakładasz je za pomocą brudnych pędzli i gąbek, twoja cera może nie być idealna. Na akcesoriach do makijażu gromadzi się mnóstwo bakterii, które każdego ranka nanosisz na świeżo oczyszczoną skórę. W ten sposób umożliwiasz im osadzanie się na twojej twarzy, zatykanie porów i powodowanie wyprysków. Akcesoria do makijażu myjemy raz w tygodniu za pomocą delikatnego szamponu lub przeznaczonych do tego płynów. Warto również co jakiś czas robić przegląd akcesoriów i zastępować te zniszczone nowymi.